Туристична агенція
Марічки Львівської

Мандрівка Львовом

Ми запрошуємо Вас в захопливу подорож по Західній Україні і будемо завджи раді кожному нашому гостеві.

Загадки княжого Львова
Прогулянка середньовічним Львовом
Австрійський Львів
Катедральні собори Львова
Личаківський цвинтар

Подорожі Львівщиною

Золота підкова Львівщини

Загадки княжого Львова

Давньоруський Львів… Звичайно під цим терміном розуміють початковий період існування міста від його виникнення до захоплення у 1340 році польським королем Казимиром III і подальшим приєднанням до Польщі.

Під час екскурсії «Загадки княжого Львова» Ви пройдете цікавим маршрутом вздовж згадуваних пам’яток і зможете дізнатись багато цікавого, а також:

  • Послухати тишу монастиря оо василіан, помилуватись храмом св.Онуфрія та віддати шану місцю спочинку великого книгодрукаря Івана Федоровича;
  • Помилуватись православним храмом Параскевії П’ятницької, в якому є один з найкращих іконостасів Галичини та Волині;
  • Відвідати самий старий храм Львова — церкву св. Миколи, яка будувалась ще в 1292 році для князя Лева;
  • Почути розповідь про сімейну трагедію князя Лева та княгині Констанції та зайти до храму св.Іоанна Хрестителя — музею найдавніших пам яток Львова;
  • Побачити Львів з гори Високого Замку та послухати багато цікавих легенд про таємниці Замкової Гори, а також анекдоти.

Тривалість екскурсії — 3 години

храм св.Іоанна Хрестителя храм Параскевії П’ятницької храм св.Онуфрія

церква св.Миколи Високий Замок

До заголовку

Прогулянка середньовічним Львовом

Життя міста з 1356 року по 1789 рік визначалось нормами магдебургського права, які дістали широкого розповсюдження в середньовічній Європі. Незважаючи на часті епідемії та пожежі, Львів невпинно зростає і забудовується. Середньовічний Львів — місто — мегаполіс, яке населяла велика кількість людей різних національностей, таких як поляки, німці, русини, вірмени, євреї та татари. Разом з тим, Львів нараховує велику кількість релігійних громад римо — католицького ордену, православних конфесій, єврейських общин. Основою економічного розвитку міста були торгівля та ремесло. За часів середньовіччя Львів зазнав неабиякого розвитку та був відомий своєю архітектурою та чистотою…

Стара частина міста, по якій буде пролягати маршрут екскурсії — своєрідний музей під відкритим небом. Ви отримаєте можливість:

  • Побачити Порохову вежу, Міський та Королівський арсенали;
  • Помилуватись унікальним ансамблем епохи ренесансу — руською церквою Успіння Богородиці, вежею Корнякта та каплицею трьох святителів;
  • Відвідати витвір Яна де Вітте — Домініканський костел;
  • Відвідати королівські зали і музей — аптеку на площі Ринок і послухати багато легенд і бувалиць про старі камяниці площі;
  • Побувати в вірменському та єврейському кварталах;
  • Відвідати величну Латинську Катедру Успення Матері Божої та каплицю Боїмів;
  • Відвідати комплекс оо бернандинів та церкву св. Андрія;

Тривалість екскурсії — 3 години

Порохова вежа Міський арсенал

Домініканський костел церква св.Андрія

Вежа Корнякта Площа Ринок

До заголовку

Австрійський Львів

Якщо Ви бажаєте побачити Львів часів розквіту Австро—Угорськї імперії, помилуватись сплеском сецесїї як в архітектурі, так і в скульптурі — це Ваша екскурсія. Прогулюючись проспектом Свободи, важко уявити собі, що 250 років тому це була розлога долина Полтви, заросла чагарником та осокою. Проспект Свободи утворився на місці давнього оборонного валу, русла ріки Полтви та її лівого берегу. В 1772 році після великого розколу Речі Посплитої Львів входить в скад австрійської імперії, стає столицею Королівства Галіції та Лодомерії та перейменовується на Лємберг. Багато нововведень з’являється в місті з того часу, серед яких розкішні палаци, парки, відома львівська бруківка. Натомість місто позбувається значної кількості фортечних укріплень на валах та й самої Полтви, яку у 1887 році пустили в колектор. В 1888 році проклали першу лінію кінного трамваю, а з 1984 з’явився і перший електричний трамвай. Забудова проспекту Свободи та прилеглих до нього кварталів дає невичерпний матеріал для вивчення творчості двох видатних архітектоорів проф. Юліана Захарєвича та його сина Альфреда Захарєвича, його сни — найбільш обдарованого будівничого Галичини періоду пізньої сецесії.

Під час цієї екскурсії Ви отримаєте можливість:

  • Побачити Оперний театр ім. Соломії Крушельницької; пр. Свободи, вул. Гнатюка, Єврейський театр, розкішне Казино — сучасний будинок вчених, палац Голуховських та Університет;
  • Помилуватись унікальним парком — одним з найстаріших парків країни — парком І.Франка;
  • Відвідати собор св.Юра та політехнічне містечко НУ «Львівська політехніка», костел Марії Магдалени (органний зал) та вулицю Коперніка з палацами Бєльських, Сапегів та Потоцьких;
  • Завершити прогулянку Маріїнською площею, пам’ятником Адаму Міцкевичу та проспектом Шевченка — гарним заключним аккордом цієї екскурсії.

Тривалість екскурсії — 3 години

Оперний театр ім. Соломії Крушельницької парк І.Франка

собор св.Юра проспект Шевченка

До заголовку

Катедральні собори Львова

Святі охоронці Львова… З давніх давен люди приділяли велику увагу будівництву храмів, бо у святинях вони бачили запоруку Божої опіки над моральним і національним, та навіть державним життям. Якщо порахувати на сьогодні кількість культових споруд відносно населення — Львів посяде одне з перших в світі місць. Мабуть тому мандрівники завжди відзначали високу культуру та толерантність львів’ян. Львів володіє чотирьма головними катедральними соборами країни римо—католицької, греко—католицької, автокифальної православної та вірменської церков.

собор св.ЮраДо найстаріших храмів Львова належить собор св. Юра. Сьогодні він головна святиня Української Греко—католицької Церкви. Саме тут, у печерах, близько 1280 року, оселився перший львівський монах — князь Василько, брат Данила Галицького. Собор св. Юри будувався 1744 — 1770 роках за проектом Бернарда Меретина, а опісля закінчений Фесінгером. Собор пишно декорований роботами Іоанна Пінзеля. Роботи Луки Долинського, Туринська плащениця, ікона Теребовлянської Божої Матері, крипта, де спочили видатні церковні діячі, як Андрей Шептицький і Йосиф Сліпий та ін.

Катедральний Собор Успіння Матері Божої Особливе місце в історії нашого міста займає культ Богородиці. Діві Марії присвяенв величезна кількість львівських святинь. Серед них є три дивовижні собори Успення Матері Божої. Перший з них — Катедральний Собор Успіння Матері Божої — головний храм українських римо—католиків. Будувався з 1360 по 1479 роки майстрами Ничко, Штехером, Громом. Ансамбль Успенської Церкви — видатна пам’ятка ренесансної архітектури. Довкола неї гуртувалась і гуртується православна громада міста. В середині 16 ст. тут виникло успенське братство, при якому діяли друкарня і школа, а провідними діячами були Юрій та Іван Рогатинці. До ансамблю входить Успенська церква (1591 — 1629), арх. Римлянин, Каплиця трьох святителів (1578–1591) та вежі — дзвіниці Корнякта (1572 — 1578роки) Сьогодні храм є головною святинею УАПЦ.

Вірменський собор Успіння Матері Божої Вірменський собор Успіння Матері Божої побудований у 1360 — 1370 рр.на місці великого саду архітектором Дорінгом. Протягом віків собор оновлювався, добудовувався.І сьогодні це один з найзатишніших та найцікавіших куточків міста, куди ми Вас і запрошуємо на екскурсію.

Церква св. Георгія Церква св. Георгія На честь св. Юра (Георгія) головний львівський храм віруючих Російської Православної Церкви Московського Патріархату. Наймолодша серед вищезгаданих святинь, вона ввібрала в себе всю традиційність і святість православ’я.

Маршрут нашої екскурсії проведе Вас всіма вищезгаданими храмами і відкриє багато таємниць, які приховують в собі ці кам’яні святині.

Тривалість екскурсії — 3 години

До заголовку

Личаківський цвинтар

Личаківський цвинтар Личаківський цвинтар відомий з 1785 року і це — один з найдавніших некрополів Європи. Він старший від паризького Пер — Лашез та лондонського Хайгейту. 20 родинних каплиць, тисячі усипальниць, які в знак скорботи увінчані витворами мистецтва рук Вітвера, Шімзерів, Евтельє, Пер’є, Марковського. Сучасного виду він набув тоді, коли садівник Бауер проклав доріжки та алеї, розбив чудовий парк. При вході на центральному рондо в око впадає розкішний родинний мавзолей родини Бачевських, яка була власником фабрики лікерів та горілок, яких налічувалось понад 300 сортів. Каплиця Кшегуновичів належить родині землевласників і політиків, поруч — каплиця Адамських- міських радників Львова, Кисельків - власників львівської пивоварні. Президенти Львова та політичні діячі, серед яких Михайло Михальських та Тадеуш Рутовський, українські та польські письменники, як Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Марічка Конопніцка та Габріелла Запольська, історики, культурні діячі, спортсмени — далеко не повний перелік тих, хто спочив на Личаківці. Надгробки та усипальниці цвинтаря відображають мистецькі стилі, які панували у Львові з кінця 18 ст. — від класицизму до конструкивізму. Скорботна Львівська плакальниця — вдячність воїну, який загинув, захищаючи свою землю. Тут є і меморіали воїнам УГА та УПА, цвинтар польських орлят, які загинули під час українсько — польської війни, меморіальне кладовище воїнам повстання Костюшка та солдатам, які загинули під час війни 1812 року. Пройшовши стежками Личаківського некрополю, Ви отримаєте можливість схилити голову перед багатьма відомами особами минулих років, почерпнути більше з історії своєї землі і помилуватись майстерністю людей, які працювали над пам’ятниками з каменю, мармуру, бронзи….

Під час екскурсії ми оглянемо поля з найвідомішими і найстаршими похованнями Личаківського музею — заповідника.

Тривалість екскурсії — 3 години

До заголовку

Подорожі Львівщиною

Золота підкова Львівщини

Олеський замок Століттями населення України вело неспокійне і тривожне життя. Внаслідок хижацьких набігів татарських орд, приблизно щодвадцять років одне українське село щезало з лиця землі. Пам'ятки оборонного будівництва зводили, як для захисту від ворожих нападів, так і для оборони великих феодалів. Олеський замок споруджений на крутому пагорбі одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича. Вперше згадується в 1327 році. Король Владислав Варненьчик, Ян з Сієни, руський магнат Іван Данилович, король Ян III Собеський, Михайло Коребут-Вишневецький, Михайло Хмельницький - ось далеко не повний перелік осіб, яких доля поєднала з Олеським замком.

Підгорецький замок До ансамблю Підгорецького замку, спорудженого в 1635 - 1640 роках дель Аквою та де Бопланом, входить палац, оточений системою ровів та валів, костелу св.Йосифа і Воздвиження, в'їздна брама барокового стилю та розкішний парк з парковими спорудами. Конєцполький спорудив величний палац для відпочинку після боїв ратних. Жевуський у замку зібрав величезну колекцію цінних картин, книг, зброї та меблів. До сьогодні Підгорецький палац залишається однією з найвидатніших пам'яток будівництва 16 ст.

Підгорецький монастир За Підгірцями знаходиться літописне городище Плісенецьк, про яке вперше згадується в «Слові о полку Ігоревім». Не менше захоплення викликає і Підгорецький монастир оо василіан, який знаходиться в лісі неподалік замку. Діюча святиня, яку заснувала княжна Олена у 1180 році, завжди гостинно приймає усіх гостей, які до нього приїзджають. А ті, хто помилувавшись святою тишою, покидають територію монастиря, забирають з собою частинку тепла, яку дарує Підгорецька ікона Матері Божої Одигітрія з похвалою.

Золочівський замок Золочівський замок, який будувався як оборонна споруда нового типу, в 16 - 17 століттях, нагадує італійські палаци доби Ренесансу. Китайський і королівський палаци, оборонні мури притягують захоплені погляди туристів не лише екстер'єром, але й захопливими інтер'єрам.

Відвідавши екскурсію, Ви отримаєте можливість:

  • Помилуватись Олеським замком, пройтись його алеями та оглянути експозицію;
  • Відвідати Підгорецький замок;
  • Відчути благодатну тишу Підгорецького монастиря;
  • Прогулятись Золочівським замком;

Тривалість екскурсії — 8 години

До заголовку